חיסכון לכל ילד – המדינה נותנת כסף, אז מה בדיוק צריך לעשות?

FacebookWhatsAppEmail
חסכון פיננסי חסכון פיננסי 21.02.2017

ב-1/1/2017 פתחה המדינה לכל ילד תוכנית חיסכון. מדינת ישראל תפקיד 50 ₪ כל חודש עבור כל ילד מתחת ל-18. כל הורה יוכל להכפיל את הסכום ולהוסיף 50 ₪ כל חודש.

אז מה צריך לעשות?

צריך לבחור את התוכנית אליה אתם רוצים שיופקדו הכספים עבור הילדים שלכם. ישנן אפשרויות שונות לדרך החיסכון. לפני שאתם מחליטים, הנה כמה טיפים שלנו:

  • האם אתם רוצים שהכסף יועבר לקופת גמל או בנק? למעשה הבחירה היא בין השקעה של הכסף לבין צבירת הכסף בבנק בצירוף ריבית.
  • אם החלטתם על קופת גמל, עליכם לבחור את רמת הסיכון של אפיק ההשקעה (נמוך/בינוני/גבוה/מיוחדים). תוכלו למצוא כאן טבלת השוואה בין תשואות העבר של קופות הגמל שבתוכנית.
  • אם החלטתם על חיסכון בבנק, עליכם לבחור איזה סוג של ריבית אתם רוצים (קבועה/ צמודה למדד/משתנה לפי ריבית פריים/קבועה לא צמודה). לא בהכרח כדאי לכם להחליט על הבנק שלכם, יש בנקים שמציעים ריבית גבוהה מאחרים. ראו את טבלת ההשוואה באתר ביטוח לאומי.
  • האם אפשר לשנות את הבחירה במהלך התוכנית? אפשר יהיה להעביר את הכסף מהבנקים לקופת הגמל, אבל לא להיפך. בקופות הגמל ניתן לשנות את התוכנית במהלך התקופה, ובבנק אפשר לפי תחנות היציאה בתוכנית שתבחרו.
  • איך בוחריםהחדשות הטובות ממש הן שאתם לא צריכים ללכת לבנק או לבית ההשקעות, הבחירה מבוצעת באתר של ביטוח לאומי.
  • מה קורה אם לא בוחרים? אם לא תבחרו עד ה-1/7/2017, הכסף יועבר לתוכנית הבסיסית בבנק אליו אתם מקבלים את קצבאות הילדים שלכם.

מוזמנים לשתף חברים ומשפחה כדי לעזור גם להם.

השבוע השקנו בפיזבק שירות חדש! ליווי טלפוני של קריאת הדו"ח. הוא אפשרי גם בדו”חות החדשים וגם למשתמשים שכבר קיבלו את הדו"ח שלהם. פשוט לחצו על הכפתור בדו"ח ואנחנו נחזור אליכם בזמן  שנוח לכם.