מסלולי עמלות – מה זה וכיצד זה יעזור לי לחסוך כסף?

FacebookWhatsAppEmail
עמלות הבנקים עמלות הבנקים 21.02.2017

לא תמיד "טורחים" לספר לנו, אבל בכל הבנקים יש "מסלולי עמלות" וכל הבנקים חייבים לאפשר להצטרף למסלול ולשלם מחיר חודשי קבוע מראש ובהנחה על כל הפעולות בערוץ ישיר ועל ידי פקיד בבנק (רוב הפעולות הרגילות שאנחנו עושים במהלך ניהול החשבון שלנו, לדוגמא משיכת כספים והפקדת צ'קים).

קיימים שני מסלולי עמלות בבנקים:

  • מסלול בסיסי – 9 פעולות ערוץ ישיר (פעולות שמבוצעות שלא על ידי פקיד) ופעולה אחת בעזרת פקיד בחודש, במחיר שנע בין הבנקים השונים בין 9-10 ₪ לחודש.
  • מסלול מורחב – 50 פעולות ערוץ ישיר ו-10 פעולות פקיד בחודש, בטווח מחירים בין 20-29 ₪ לחודש.

מעבר למסלולים האלה, בנקים שונים מציעים מסלולים נוספים שייחודיים לאותו בנק. בררו בבנק שלכם על מסלולים כאלה לפני שאתם מקבלים החלטה.

האם כדאי לי לעבור למסלול, ולאיזה? כדאי לבדוק את הפרטים הבאים:

  • כמה פעולות אתם מבצעים בחודש בממוצע? כך תוכלו לבחור איזה מסלול מתאים לכם. שימו לב שעל כל עמלה שחורגת מכמות הפעולות במסלול תשלמו מחיר מלא.
  • כמה אתם שילמתם על הפעולות האלה השנה? אם שילמתם סכום גבוה יותר מהמסלול המתאים לכם, כדאי לכם לעבור.

המקום המומלץ לבדוק את המידע הזה הוא בתעודת הזהות הבנקאית שלכם. שירות פיזבק בודק עבורכם את אפשרויות החיסכון.

שימו לב, אם תחרגו מכמות הפעולות במסלול, תשלמו על כל עמלה נוספת בנפרד. גם על המחיר הזה אפשר להתמקח ולקבל עליו הנחה משמעותית. ככלל, יש לקוחות שיכולים לקבל הנחה בעמלה כך שהמסלול לא ישתלם להם.

בנוסף, חדשות משמחות: הרפורמה להגברת התחרותיות בבנקים עברה בוועדת הרפורמות של הכנסת! אחד המרכיבים החשובים ברפורמה לתחרותיות בבנקים הוא מתן אפשרות ללקוחות לייפות את כוחם של  גופים מפוקחים לצפות במידע על מנת לספק שירותים פיננסים. הרפורמה הזאת סוללת את הדרך לפיזבק להציע שירותים מתקדמים יותר שיקלו עליכם יותר על הקשר עם הבנק, ויחסכו לכם עוד כסף. אנחנו כבר מתרגשים ממה שאנחנו מכינים לכם, צפו לעדכונים!