משתמשי פיזבק חוסכים פי 5 מהממוצע הארצי

FacebookWhatsAppEmail
חסכון פיננסי חסכון פיננסי 30.08.2017

בשנת 2016 ההוצאה החודשית הממוצעת לחשבון עו"ש ירדה, לפי הדיווח של בנק ישראל בנוגע למחירי השירותים הבנקאיים שיוצא כל חצי שנה. על-פי הדו"ח העלות הסתכמה ב-24.8 ש"ח בממוצע, לעומת 25.5 ש"ח ב-2015. מדובר בירידה של 2.7%, שמצטרפת לירידה שמתמשכת מ-2011.

מהדו"ח עולה כי הירידה נובעת בעיקר משיפור בהתנהלות שלנו – הלקוחות. אלו הפעולות המרכזיות שהבנק מצביע עליהן להורדת עלויות: הגברת השימוש בפעולות בנקאות ישירה (לדוגמא באינטרנט ובכספומטים) ולא בעזרת פקיד, מעבר למסלולי עמלות (להרחבה), ושימוש בתעודת הזהות הבנקאית להשוואת מחירי עמלות.

במקביל, בנק ישראל דיווח על עלייה בהוצאה על כרטיסי אשראי של כ-3.2%. העלייה מוסברת בעיקר על ידי גידול במספר הכרטיסים בכל חשבון. שימו לב שכפי שכתבנו בעבר, במקרים רבים ניתן להשיג פטור מדמי כרטיס. כמו-כן, הדו"ח מראה כי לפחות ל-60% מהחשבונות לא יהיה משתלם לעבור למסלול עמלות, ויש לבדוק את אופן השימוש ואת המחירים שניתן להשיג בפועל.

בהמשך השנה (נובמבר 2017) אף תצא הנחיה מבנק ישראל להוזיל את העלות של העמלות על פעולות בערוץ ישיר, ולהוריד את העמלה על שימוש בכל כספומט של הבנק לאותה עלות של פעולה בערוץ ישיר.

משתמשי פיזבק חוסכים פי 5 מהממוצע הארצי! החיסכון שלהם מצטרף לפוטנציאל חיסכון של 1,072,131 ש"ח בשנה שהראנו לכלל משתמשי פיזבק עד לזמן פרסום הבלוג.