אז מה אוכל לנו את ההשקעה בניירות ערך?

FacebookWhatsAppEmail
בורסה וניירות ערך פיזבק - חסכון בעמלות בורסה וניירות ערך 13.02.2019

סוחרים במניות וניירות ערך דרך הבנק שלכם? חשוב שתדעו שאתם יכולים לחסוך המווון כסף ולהוזיל את העלויות שלכם בעשרות אחוזים!

סוחר וותיק כתב לנו שבנושא של ניירות ערך, כבר לא מדובר רק בחסכון אלא בעיקרון של ממש אצלו, בגלל הפערים הבלתי נתפסים בין מי שמתמקח למי שלא ובין הבנקים לבין הגופים החוץ בנקאיים.

אז על מה אנחנו משלמים כשאנחנו סוחרים בניירות ערך? "עמלות ניירות ערך" הן שם קוד למגוון עמלות שאנחנו משלמים לבנקים על פעולות קנייה ומכירה שאנו מבצעים. לצד עמלות אלה, ישנם גם ״דמי משמרת" (נקראים גם דמי ניהול) שאנו משלמים לבנק עבור זה שהוא "שומר" על ניירות הערך שלנו.

הבנקים גובים מאיתנו עמלות גבוהות במאות אחוזים מהעלויות שהבורסה לניירות ערך גובה מהם בגין אותן הפעולות. הנה דוגמא אחת – עבור עמלות קנייה/מכירה, הבורסה תגבה עמלת מינימום מהבנק בסך 0.01 ש"ח בלבד, ואילו הבנקים ייגבו מאיתנו עמלה בשיעור של 27-50 ש"ח ואף למעלה מזה!! לשם ההשוואה, בבתי השקעות יגבו לכם על אותה פעולה בדיוק שקלים בודדים.

הבדל בעמלות ניירות הערך בין הבנקים לבתי השקעות:

אז למה הבנקים עושים זאת? פשוט כי הם יכולים וכי רובנו לא יודעים שאפשר אחרת. לכן חשוב להכיר, להבין מה החלופות ובעיקר להתמקח.

הנה כמה כללי אצבע:

  • אל תסכימו לשלם ״דמי משמרת״. הבנקים לוקחים 0.6%-0.8% אם לא מתמקחים איתם, בעוד שבבתי ההשקעות תשלמו 10-15 ש״ח לחודש.
  • שימו לב ל״עמלות מינימום״ – רוב האנשים עושים פעולות קטנות ולכן עמלה חשובה עבור רובנו, היא "עמלת המינימום". בבתי ההשקעות המחיר המקובל הוא מספר שקלים בודדים.

אתם יכולים להחזיר את השליטה על הכסף לידיים שלכם, זו לא גזירה משמים… פעמים רבות זה יכול להיות ההבדל בין תיק השקעות רווחי להפסדי. בטווח הארוך זה שווה לכם עשרות אלפי שקלים של חיסכון נטו! הצטרפו לפיזבק, תראו השוואת מחירים בהתאם לפעולות שאתם עושים בפועל, ותחסכו אלפי שקלים.